Ma toetan naisi ja peresid raseduse ajal ja sünnitusjärgsel perioodil ning pakun informatsiooni, praktilist abi ja emotsionaalset tuge.

Beebi une nõustamine

Unenõustamisel vaatan suurt pilti. Arvestan, millised on beebi eakohased võimed ja vajadused, pere individuaalne olukord ja vajadused (teised lapsed, vaimse tervise probleemid jms). Unekool ja beebi üksi nutma jätmine pole minu teema. Aitan välja selgitada vanema väsimuse ja beebi rahutu või kehva une põhjused, annan soovitusi/nippe nende kõrvaldamiseks, aitan sisse viia tervislikud uneharjumused ning leebelt mõjutada beebit paremini magama.

Birth Story Medicine® sünniloo kuulamise protsess.

Mõnikord juhtub sünnitusel midagi, mis jääb sind koormama, mõni hetk, mis tundub raske, ootamatus või mõni olukord, mis rahu ei anna. Sünniloo kuulamine on protsess, mille abil on võimalik vaadata oma lugu teise nurga alt, avastada oma loos midagi uut ning vaadata kogu kogemust enda suhtes kaastundlikumalt ja leida uusi mõtteid.

Abiks võib see protsess olla nii sünnitajale, tugiisikule, doulale, ämmaemandale kui ka teistele, kes on sünnituse ajal kohal olnud.

Toetan hirmude, stressi, süütunde ja teiste raskete tunnetega toime tulemisel. Raskete otsuste tegemisel. Keeruliste juhtumiste protsessimisel.

Olen kohal, kui vajad kuulajat, toetajat. Ei mõista hukka. Pakun teadmisi, mis mul olemas on, aga usun, et lahendus on tegelikult sinu sees olemas ja toetan lahenduskesksete küsimustega.

Pakun ka kogemusnõustamist beebi enneaegsuse, kaotuse, sünnitusjärgse depressiooni ja ärevuse korral.

Imetamisnõustamine, beebi toitmine ja beebi käitumise mõistmine.

Raseduse ajal imetamiseks ette valmistumine, mugava asendi leidmine, valulik imetamine, vastumeelsus imetamisel, pudelist toitmine, piimaseguga toitmine, väike kaaluiive, vähe piima, laps tundub näljane, rinnad tunduvad tühjad, rahutu beebi, rinnapiima kogumine ja säilitamine, võõrutamine, turvaline pudelist toitmine, pudelist toitmise valimine, lisatoiduga alustamine ja muud beebi toitmise teemad. Aitan välja selgitada rahutuse ja nutu põhjuseid ning toetan sellega toime tulemisel.

Mulle on oluline, et iga lapsevanem leiaks endale sobivad lahendused ja tasakaalu iseenda ja lapse vajaduste vahel, et oleks võimalik tunda end enesekindla, hakkama saavana ja et tegelikult saaksid tunda lihtsalt rõõmu lapsevanemaks olemisest ja oma lapsest.

Ma ei taha, et nii olulisel ja õrnal perioodil jääks lapsevanem üksi, ilma elementaarse toetuse ja abita, kogeb hukkamõistu inimlike tunnete tõttu (näiteks väsimus) ja eriti kui jäävad rahuldamata vanema enda elementaarsed vajadused ning jaks saab lihtsalt otsa.

Ma olen...

100% toetav

Toetan sind sinu “õigete” leidmisel. Hinnangute ja targutamise vaba toetus.

Avatud

Minuga saad rääkida rasketest teemadest.

Realistlik ja praktiline

Püüan oma nõuannetes jääda alati realistlikuks ja pakkuda välja variante, mis just teie perele sobivad.