Ma toetan naisi ja peresid raseduse ajal ja sünnitusjärgsel perioodil ning pakun informatsiooni, praktilist abi ja emotsionaalset tuge.

Mulle on oluline, et iga lapsevanem leiaks endale sobivad lahendused ja tasakaalu iseenda ja lapse vajaduste vahel, et oleks võimalik tunda end enesekindla, hakkama saavana ja et tegelikult saaksid tunda lihtsalt rõõmu lapsevanemaks olemisest ja oma lapsest.

Ma ei taha, et nii olulisel ja õrnal perioodil jääks lapsevanem üksi, ilma elementaarse toetuse ja abita, kogeb hukkamõistu inimlike tunnete tõttu (näiteks väsimus) ja eriti kui jäävad rahuldamata vanema enda elementaarsed vajadused ning jaks saab lihtsalt otsa.

Mida imetamisnõustaja ja peretoetaja teenus täpselt tähendab?
  • Nõustan beebi toitmise teemadel: raseduse ajal imetamiseks ette valmistumine, mugava asendi leidmine, valulik imetamine, vastumeelsus imetamisel, väike kaaluiive, vähe piima, laps tundub näljane, rinnad tunduvad tühjad, rahutu beebi, rinnapiima kogumine ja säilitamine, võõrutamine, turvaline pudelist toitmine, pudelist toitmise valimine, lisatoiduga alustamine ja muud beebi toitmise teemad.
  • Toetan ema füüsilist ja emotsionaalset taastumist sünnitusest.
  • Toetan tasakaalu leidmisel enda ja beebi vajaduste vahel ning stressiga toimetulekul.
  • Vajadusel juhendan beebi eest hoolitsemisel. Näiteks beebi une ja pere magamise korraldamist, aitan nutu põhjuste välja selgitamisega ja annan nippe beebi rahustamise kohta, beebi vannitamise, turvalise kodu loomise ja palju muu kohta.
  • Hoian beebit kui ema tahab puhata, pesemas käia või vanema lapsega aega veeta.
  • Tegelen suuremate lastega, Aitan neil beebi ja uue elukorraldusega kohaneda ning pingeid maandada läbi erinevate eakohaste mängude, meisterdamiste ja kunstitööde abil. Võimalusel teen seda koos vanema(te)ga.
  • Valmistan ette toidu mitmeks päevaks, aitan kerge koristamisega.
  • Muud tegevused vastavalt kokkuleppele, et pere tunneks end toetatuna ja enesekindlalt beebiga toimetamisel.

Mõnikord teen perede toetamiseks kõiki ülal nimekirjas olevaid asju, aga mõnikord vaid paari perele olulisemat. Kõik oleneb konkreetse pere vajadustest ja soovidest. Täpsed eesmärgid ja ülesanded lepin kokku iga perega eraldi.

Vaata ka hinnakirja ja kuidas nõustamine täpselt välja näeb.

Mida pakun

Telefoni/e-nõustamine

Pakun telefoni- ja e-nõustamist, et toetus oleks kättesaadav olenemata asukohast.

Video-kursused

Video-kursused on sulle, kui soovid ise teemat uurida sulle sobivas kohas ja ajal.

Koduvisiit Tartumaal (Pärnus ja Tallinnas)

Pakun koduvisiiti Tartumaal, et saaksid ka praktilist abi beebi või teiste lastega toimetamisel või kui lihtsalt eelistad silmast-silma suhtlemist.